Zakochane Zakopane latem

Miłość wśród gór

Wielbiciele Zakopanego i literatury obyczajowej z pewnością spotkali się z zimową wersją opowiadań o miłości w przepięknej, górskiej scenerii. Ta część zebrała wiele pozytywnych opinii. Wszyscy docenili perfekcyjnie wykreowany klimat oraz fakt, że wszystkie historie, chociaż były różne, to miały punkt wspólny. ”Zakochane Zakopane latem” to letnia wersja miłosnych opowieści z górami w tle. To zbiór siedmiu opowiadań polskich autorów z gatunku literatury obyczajowej (m.in. Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, Magdaleny Witkiewicz, Karoliny Wilczyńskiej oraz Alka Rogodzińskiego). Czytelnicy lubią antologie, ponieważ każda z historii zajmuje zwykle raptem kilkadziesiąt stron, co czyni ją idealną dla osób zajętych i zabieganych. Niektórym trudno skupić się na książce, która ma kilkaset stron. Odłożenie jej skutkuje czasem przymusem czytania od początku. Z opowiadaniami nie ma takiego problemu i to z pewnością jest ich wielki plus.

Witajcie w Willi pod Jodłami

Wraz z bohaterami wracamy do Willi pod Jodłami, tym razem w letniej odsłonie. Jedni sami zarezerwowali pobyt, inny go wygrali, a jeszcze inni znajdują się tutaj zupełnym przypadkiem. Różnorodność przejawia się też w bohaterach. Jedni są szczęśliwi i zakochani, a inni cierpią i boją się kolejnego uczucia, a w góry przyjeżdżają odpocząć i zebrać myśli. Jednak wszystkie historie łączy cudownie opisany klimat Zakopanego. Momentami chciałam spakować walizkę i wyjechać. Każda historia opowiada też o miłości. Jednak nie zawsze jest kolorowo, chociaż wydaje się, że w takiej scenerii nie może być źle. Na szczęście to uczucie jest silniejsze od wszystkich przeciwności losu.

Wzruszająca miłość

Muszę przyznać, że nie każde opowiadanie mi się podobało. Wszystkie jednak miały w sobie coś, co mnie urzekło. Jedne rozśmieszały,  zdecydowana większość wzruszała. W kilku przypadkach ocierałam łzy rękawem, ale czytałam dalej. Te historie są napisane tak, że nie sposób się oderwać. Każde kończyłam z uśmiechem na ustach. Czułam się zauroczona fabułą i górskim klimatem, który wyłania się zza stron.  Najlepsze w tej antologii jest to, że można ją sobie dawkować. Ja nie umiałam, ale ktoś, kto ma mniej czasu może czytać po jednym opowiadaniu dziennie. Na pewno nie umknie mu ten ogrom emocji ani piękny język. Mogę dodać, że ta antologia będzie idealna na ciepłe, letnie wieczór. Koc, książka, balkon i klimat gór możemy mieć nie wychodząc z domu. Spodoba się także miłośnikom polskiej literatury obyczajowej. Bardzo polecam! Zarówno tę, jak i poprzednią część.

 

Zakochane Zakopane latem

Zakochane Zakopane latem

Zakochane Zakopane latem” to zbiorowa powieść obyczajowo-romansowa (https://www.taniaksiazka.pl/zakochane-zakopane-latem-agnieszka-lingas-loniewska-p-1532443.html). Jej autorami są: Agnieszka Lingas-Łoniewska, Dorota Milli, Katarzyna Misiołek, Agnieszka Olejnik, Alek Rogoziński, Magda Stachula oraz Magdalena Witkiewicz.

O autorach

Agnieszka Lingas-Łoniewska to wrocławska pisarka, która zyskała od swoich czytelników tytuł “Dilerka emocji”. Autorka napisała ponad 30 powieści, które łączą w sobie cechy romansu, sensacji i dramatu.

Dorota Milli to autorka powieści obyczajowych z wątkiem romansowym, m.in. “To jedno zdjęcie”, “To jedno spojrzenie”, “To jedno lato”.

Katarzyna Misiołek to polska pisarka powieści społeczno-obyczajowych z cechami thrillera. Obecnie współpracuje z kilkoma dużymi wydawnictwami książkowymi i prasowymi.

Agnieszka Olejnik to polonistka i anglistka, twórczyni bloga “Barwy i smaki mojego życia”, gdzie opowiada o książkach, przyrodzie i zdrowej kuchni. Pisarka nie ogranicza się w swojej twórczości, w jej dorobku literackim można wyróżnić: książkę dla dzieci, książkę młodzieżową oraz kobiecy kryminał.

Alek Rogoziński to polski twórca powieści obyczajowych i kryminalnych. Jego książki zdobyły wiele nominacji i nagród literackich. Nakład napisanych przez niego powieści przekroczył już również ćwierć miliona egzemplarzy.

Magda Stachula to absolwentka judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pisze książki o tematyce obyczajowej, romansowej i sensacyjnej.

Magdalena Witkiewicz to polska pisarka, która jest autorką kilkunastu książek dla dzieci i młodzieży. Jej książki ukazały się z sukcesem na Litwie, w Wietnamie oraz w Stanach Zjednoczonych.

Treść książki

Czas akcji powieści rozpoczyna się w momencie rozpoczęcia letniego sezonu turystycznego. Turyści zaczynają masowo zjeżdżać do najsłynniejszego kurortu wypoczynkowego w Zakopanem. Jedni planują aktywne wspinaczki po górach, drudzy odpoczynek na terenie hotelu, innym zależy przede wszystkim na dobrej zabawie. Właściciele pensjonatu Willa pod Jodłami wpadają na pomysł organizacji konkursu, w którym główną nagrodą jest weekend w zakopiańskim kurorcie wypoczynkowym w samym środku sezonu letniego. Odwiedzający chętnie biorą udział w takim wydarzeniu. Jak potoczą się ich losy? Komu uda się zdobyć główną nagrodę? Czy ten pobyt będzie inny niż wszystkie? Jakie wydarzenia i emocje czekają na głównych bohaterów?

W Zakopanem może zdarzyć się wszystko, a jeśli się zakochać to tylko latem i tylko w Zakopanem!

Zakochane Zakopane latem” to idealna propozycja na letnie wieczory, zwłaszcza dla miłośników gór.

 

Zakochane Zakopane latem

Zakochane Zakopane latem zaprasza!

Tania Książka – Zakochane Zakopane latem to idealna propozycja nie tylko na czas wakacji. Autorami antologii są uwielbiani przez czytelników polscy pisarze, między innymi Agnieszka Lingas-Łoniewska, Magdalena Witkiewcz, Agnieszka Olejnik oraz Alek Rogoziński. Tak doborowa mieszanka gwarantuje doskonałą zabawę, mnóstwo humoru i odrobinę wakacyjnej miłości.

Wyjazd do pensjonatu

Zakochane Zakopane latem” to siedem wciągających opowiadań osadzonych w zimowej stolicy Polski. Turyści, którzy tu przyjeżdżają, mają różne cele: chcą wędrować po górach, ładować akumulatory albo po prostu dobrze się zabawić. To, co łączy bohaterów, to letni konkurs i propozycja pobytu w pensjonacie “Willa pod Jodłami”. Kto znajdzie się wśród gości? Kogo ze sobą zabierze? I kto w końcu zostanie trafiony strzałą amora? Wystarczy sięgnąć po niniejszą pozycję, aby przekonać się, że miłość zawsze przychodzi w najmniej spodziewanym momencie. A miejsce akcji nie ma tak naprawdę większego znaczenia. Bo motylki w brzuchu mogą się pojawić zarówno w przytulnym pensjonacie, na górskim szlaku, jak i na zatłoczonej “zakopiance”.

Siedmiu poczytnych autorów

Niewątpliwą zaletą książki “Zakochane Zakopane latem” jest zestawienie autorów. W ich dorobku można znaleźć przeważnie (choć nie tylko!) romantyczne, zaskakujące i przede wszystkim klimatyczne historie. To daje gwarancję czytelnikom, że i tym razem miłość będzie motywem przewodnim powieści. W tym zdecydowanie damskim gronie jedynym autorem jest Alek Rogoziński, twórca książek obyczajowych i… kryminalnych. Czy zatem można spodziewać się jakiejś kryminalnej zagadki do rozwikłania? Jedno jest pewne: emocji i komedii omyłek w Zakopanem nie zabraknie! A czytelnicy spojrzą na miasto z zupełnie innej strony i na nowo odkryją jego urok.

Magnetyczny urok Zakopanego

Bo to w końcu Zakopane z zatłoczonymi Krupówkami, kolejką pod Kasprowym Wierchem czy urokliwym pensjonatem, jest jednym z bohaterów antologii. Książka przenosi czytelników w góry, które dla wielu są symbolem udanych wakacji i miłych wspomnień. Tym większa przyjemność z czytania, że w każdej chwili można tam wrócić i razem z bohaterami przeżyć nową historię. Książka, ze względu na krótkie opowiadania, świetnie sprawdza się podczas wakacyjnych wypadów. Mimo prawie 400 stron jest idealna na lato: lekka, zabawna, zaskakująca i wzruszająca. Warto podejść do niej tak, jak do letniej lektury: na luzie i z przymrużeniem oka. To da gwarancję, że urlop będzie udany. Bez względu na pogodę za oknem i miejsce wakacyjnego pobytu.